2422/118
Kinesisk balusterformet vase og tallerken med svungen kant af porcelæn, dekorerede i powder blue-glasur. Qing, 19. årh. Vase H. 44. Tall. Diam. 21. (2)
Stand
Tallerken med flere kanthak og talrige overfladeridser. Vase vipper pga. skæv fodrand, kanthak, overfladeridser samt streg uden glasur.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
21 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
893068 | ||
295626 | ||
893068 (Autobud) | ||
295626 | ||
893068 (Autobud) | ||
295626 | ||
893068 (Autobud) | ||
295626 | ||
893068 (Autobud) | ||
295626 | ||
893068 (Autobud) | ||
295626 | ||
893068 (Autobud) | ||
295626 | ||
893068 (Autobud) | ||
295626 | ||
893068 (Autobud) | ||
295626 | ||
893068 | ||
1119251 | ||
295626 |